stupně a druhy mučení

14. června 2008 v 9:44 | monča |  historie
1.vazba
těsně před vyslýcháním byla šňůra utahována kolem předloktí,která se utahovala až po kost,pokud se delikvent nepřiznal přestoupilo s ena další stupeň.
2.palečnice
železné svěráky opatřené jehlancovými výstupky,přiložené k palcům a pevně utažené.tvrdší povahy se bez funkčních palců obešly.takže se přešlo dál.
3.španělská bota
Zkuste si znásobit pocit nakopnuté holeně, nakopnutého palce, prostě celé nakopnuté nohy, k tomu přidejte pár úderů do všech kloubů od kolena dolů a máte dost podhodnocenou představu o efektu španělské boty. Při jejím plnohodnotném použití totiž popraskaly jemné nártní kůstky, holeň se proměnila v krvavou břečku a většina přítomných kloubů odešla ze služby víceméně navždy.
4.skřipec neboli žebřík
Natahování na žebřík, vtipně zvané "suché trápení", patřilo k mučicí klasice a výsledkem byly přetrhané svaly a vymknuté ramenní klouby.Zatímco jeho pomocník dole otáčel válcem, šéf vylezl nahoru k vám a všelijak s vámi škubal a pohyboval, aby váš prožitek získal na intenzitě.
5.světlé trápení
Tenhle poetický název neznamenal žádné lechtání, ani světlo na konci tunelu. Když už jste byl natažený na skřipci s rukama pěkně nahoře, kat vás na žebrech pálil svazky svíček. Jedna strana, druhá strana, pak strhnout puchýře a ještě dvakrát opakovat.pokud jste vydržel až do konce a vaše vina se neprokázala, vyfasoval jste pár zlatek jako náhradu za utrpení a mohl jste jít domů.Bohužel často nebylo po čem. Když se vám povedlo nezemřít na otravu krve, doklepal jste to jako totální mrzák.
Kromě zmíněných pěti stupňů se v mučírnách navíc vyskytovaly další vynálezy:
třeba řezač uší, vytrhávač jazyka, štípačka prstů, louskáček,heretikova vidlička (jeden konec pod spodní čelist, druhý do hrudníku), kropenka na vařící olej, závěsná klec ve tvaru lidského těla vybavená trny,židle na přerušované topení,vyřezávání kožených pásů,mučení vodou na kozlíku,vykuchání,drtiče kloubů,kostí,hlavy,norimberská panna,železný kohout,potupné masky,pranýř,židle pro čarodějnice,osel špička,koza pro čarodějnice,zazdění zaživa,kláda,rozřezání pilou,olověné masky,zavěšení v mřížích,železná pannauseknutí končetin,potupné řetězy,potápěcí koš,mučení lanem,lávka na bičování,hruška,garrucha neboli strapado,kotel,třísky,mučení vodou,pás násilí,klekátko,píšťala,trestná koza atd.je zajímavé že všechny tyto mučící nástroje kromě 5 uvedených stupňů byly považovány za mírné mučení,nakonci mučení je považováno za proces spontální a získaný bez použitý donucovacích přestupků.
tresty smrti:
krysy,zavěšení v mřížích,upálení,utopení,lámání v kole,uškrcení,pohřbívání zaživa,nabodávání na kůl,oběšení,ruční gilotina apod.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

zajímá tě tortura?

jasně je to zajímavé 33.5% (54)
jojo dobrý fotky 27.3% (44)
ujde to 6.2% (10)
ani ne znám lepší 8.1% (13)
hrůza 9.9% (16)
fuj je mi z ní blbě 14.9% (24)

Komentáře

1 Lucík :o) Lucík :o) | Web | 24. července 2008 v 8:44 | Reagovat

Pěkně Čičino :D:D:D:D - to máš z těch našich hororů, že?? Heeej, Čachtická paní ;) božííí:D:D:D:D

2 Kubas Kubas | E-mail | 10. února 2009 v 13:41 | Reagovat

Zdravím, teda ta historie tejrání je skvělá a šíleně masošsky podrobná. Kdes to proboha vyhrabala? Odkud to máš?

3 BenyN BenyN | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:02 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama